wtorek, 31 stycznia 2017

Jak zacząć i ułatwić sobie czytanie w języku angielskim? - Wydawnictwo [ze słownikiem]

Wielu z nas książkoholików, czy osób po prostu lubiących czytać książki miała myśl zacząć czytać swoje ulubione książki w oryginale, albo po prostu nie mogła doczekać się premiery długo wyczekiwanej pozycji, więc chciała ją przeczytać już jak najszybciej.
Jednak jak zacząć? Jak ułatwić sobie czytanie w języku angielskim?


Każdy, kto już próbował swoich sił w zagranicznej literaturze wie, że początki nie są zbyt łatwe. Zaglądnie do słownika co dwa zdania lub proszenie starszego rodzeństwa o przetłumaczenie danego fragmentu bywa uciążliwe. Dlatego z pomocą przychodzi niedawno powstałe, nowe na rynku wydawniczym - Wydawnictwo [ze słownikiem], które publikuje klasyki literatury w języku angielskim, w minimalistycznej formie oraz umieszczając w swoich publikacjach słownik z trudniejszymi słowami, który pomaga w czytaniu, oraz w poznawaniu nowych słówek. Takie książki są też bardzo dobrym startem dla osób początkujących lub zaczynających swoją przygodę z książkami w języku angielskim oraz pomagają podszlifować swój język. Tego typu pozycje są też właśnie dobrą zachętą dla zaczęcia właśnie takiej przygody z językiem angielskim, dla osób, które patrząc na książkę w całości w innym języku są przerażeni i pewni, że sobie nie poradzą.


Nauka angielskiego jest bardzo ważnym tematem. Czytanie w języku angielskim jest niezwykle wartościowe, rozwija nasze umiejętności, daje możliwość większego poznania języka, uczy zwrotów, słówek. Ogólnie samo dobro, ponieważ żyjemy w czasach, gdzie język angielski jest kluczowym elementem wiedzy każdego człowieka, a nie każdy posiada taką umiejętność. Poszerzanie zasobów naszego języka przez czytanie książki zagranicznej jest bardzo dobrym rozwiązaniem, a Wy tylko na tym zyskujecie. Przyznam szczerze, że ja sama mam problem z czytaniem zagranicznej lektury, chociaż z angielskim nie mam za dużej trudności, jednak przeraża mnie zawsze myśl, że sobie po prostu nie poradzę. Postawiłam sobie za cel w tym roku przeczytania przynajmniej pięciu pozycji w oryginale, a Wydawnictwo [ze słownikiem] dało mi taką szansę. Do tej pory udało mi się przeczytać "Alicję w krainie czarów" Lewisa Carrolla, którą czytałam po Polsku, a ponieważ uwielbiam tę książkę, zależało mi bardzo na tym, aby przeczytać ją w oryginale. Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, a większość niezrozumiałych dla mnie słów znajdowała się z boku strony. Słownik bardzo ułatwił mi czytanie tego cuda.
Jeśli ktoś chciałby zacząć czytać książki po angielsku polecam  "Doktora Dolittle'a i jego zwierzęta" - pozycja ta jest najczęściej czytana przez osoby początkujące i do nich jest też zwrócona. Wydawnictwo niedługo planuje wydanie nowych pozycji, więc przeogromnie cieszy mnie to, że coraz więcej osób będzie mogło czytać książki w oryginale, a wydawnictwo samo w sobie się rozwija.
Sam wygląd książek już bardzo mi się podoba, jest minimalistyczny, można powiedzieć, że nawet nowoczesny. Białe okładki i kolorowe tytuły. Tyle. Pozycje te mają przecież za zadnie uczyć i pomagać w poznawaniu języka. W środku natomiast na samym początku mamy ogólny słownik angielsko-polski, a po bokach tekstu książki słówka przetłumaczone z języka angielskiego znajdujące się na danej stronie.


Mam nadzieję, że tym krótkim wpisem zachęciłam was do sięgnięcia po książki anglojęzyczne, ponieważ poszerzają one horyzonty i pomagają się zagłębiać w język, który jednak w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebny. Wydawnictwo [ze słownikiem] zrobiło naprawdę dużo dobra, pomagając nam książkoholiką czytać nasze ulubione pozycje w oryginałach. Myślę, że powinniście dać im szansę i jeśli planujecie zacząć czytać w języku angielskim serdecznie polecam wam te oto unikalne i oryginalne książki ze słownikiem. Teraz już nikt nie ma prawa przedstawiać Wam swoich wymówek, że sobie nie poradzi z czytaniem po angielsku, a jeśli kiedykolwiek tak się zdarzy zachęcam Was do przedstawienia im fenomenu Wydawnictwa [ze słownikiem]!
Za możliwość przeczytania tych wspaniałych książek dziękuję serdecznie Wydawnictwu [ze słownikiem].
Link do strony wydawnictwa: www.zeslownikiem.pl

2 komentarze:

  1. Sam pomysł na takie wydanie jest świetny! Ale świetnie by było, gdyby wydawnictwo wprowadziło do swojej oferty bardziej współczesne tytuły :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja właśnie czekam na przesyłkę i już nie mogę się doczekać bo z moim angielskim bywa różnie . Długo nie używałam i zapomniałam a teraz by się przydał

    OdpowiedzUsuń